Kování activPilot Winkhaus

Kováním activPilot vytvořila společnost Winkhaus ucelený systém, schopný splnit všechny požadavky a nabídnout řešení bezpečnosti pro okna, který je nabízen v našich oknech již ve standardu. Základ systému přitom tvoří známé kování - autoPilot. Všechny osvědčené funkce a výhody této generace fe Winkhaus převzala, optimalizovala a zdokonalila.

1. Regulovatelný bezpečnostní hříbek

Nový systém kování activPilot přináší jednoznačné řešení v podobě jednoduchého a přitom kvalitního a jedinečného řešení - osmihranného hříbku. Tento hříbek splňuje bezpečnostní požadavky specifikované v normách DIN V ENV 1627-1630 a zároveň umožňuje ruční regulaci přítlaku křídla k rámu. Je to speciální kolík zajišťující křídlo v zárubni. Tyto charakteristické hříbky spolu s ocelovými úchytkami na rámu okna a tvoří tzv. bezpečné body. Čím více je takových bodů, tím je větší odolnost okna proti vloupání.

2. Bezpečnostní úchyt

Speciální novinkou kování activPilot je jeho inovativní uzavírací systém. Úplně nové uzavírací osmihrany garantují společně s modulárním systémem rámových protiplechů nadstandardní životnost a vysokou úroveň zabezpečení. Úroveň bezpečnosti je díky tomu naprosto individuální a závisí prakticky jen na výběru odpovídajících prámových proti kusů. Kromě toho lze uzavírací bezpečnostní osmihrany ručně nastavit a seřídit tak přítlak okenního křídla k rámu v rozsahu +/– 0,8mm, čímž docílíme optimální těsnosti i po dlouhodobém užívání okna.

3. Pojistka proti vypadnutí křídla

TFE (integrovaný prvek s trojitou funkcí), schopný sloužit jako pojistka chybné manipulace, přizvedávač a balkónová pojistka zároveň. Tento mechanizmus si vynucuje správné obsluhování okna, tedy znemožňuje vyklopení křídla, když je okno otevřené. Díky němu nedojde k „rozpojení“ křídla z horního závěsu. Zvedák navíc nepatrně zvedá křídlo a zajišťuje jeho plynule přecházení z otevřené polohy do zavřené. Je to řešení zvláště doporučované pro okna s velkými rozměry.